Novinky :Sifu Emin Boztepe

Emin Boztepe študoval bojové umenia od roku 1976. Trénoval mnoho štýlov :

  1. Taekwondo
  2. Shotokan karate
  3. Muai Thai (thaiský box)
  4. Turecký wrestling
  5. Box
  6. Wing Tzun systém Leung Tinga
  7. PMAS Escrima systém Latosa

V súčasnosti sa Emin venuje štúdiu a šíreniu výhradne Wing Tzun Kung Fu a Latosa Weapon System (Escrimy). Keďže vedie medzinárodnú organizáciu EBMAS, väčšinu svojho času strávi poriadaním seminárov po celom svete. Vo voľnom čase pracuje na svojej hereckej kariére.

Začiatky

Eminove začiatky v Nemecku neboli ľahké hlavne kvôli jeho tureckému pôvodu. Bol stálym terčom rasových útokov a obvykle sa slovné urážky rýchlo zmenili na fyzické násilie. Schopnosť brániť sa sa stala postupne nevyhnutnou. Jeho otec ho viedol k tomu, aby začal s tréningom, a tak Eminova kariéra v bojových umeniach odštartovala, keď mal 14 rokov. Cvičenie sa rýchlo stalo pre neho posadnutosťou, a tá mu ostala do dnešných dní.

Skutočný bojovník

Vďaka Eminovmu uprednostňovaniu efektívnych techník sebaobrany vidí sám seba nie ako športovca, ale ako bojovníka. Bola to tá istá potreba, ktorá ho priviedla cez ostatné bojové umenia k Wing Tzun, keď uvidel ukážky v Nemecku. To ho viedlo k vyhľadaniu popredných medzinárodných, konkrétne európskych, majstrov Wing Tzun. Po mnohých rokoch trénovania tohoto bojového systému je presvedčený, techniky a filozofia Wing Tzun sú tie pravé. Dnes je hlavou vlastnej úspešnej organizácie EBMAS (Emin Boztepe Martial Arts System), ktorá šíri Wing Tzun a Latosa Escrimu vo viac ako 40 krajinách.

Stelesnenie Wing Tzun filozofie

Život Emina Boztepeho je ako zrkadlo Wing Tzun filozofie, ktorá sa učí v EBMAS - byť priebojný vo všetkých nepríjemných stretnutiach, ale taktiež učí vyhýbať sa konfliktom vždy, keď je to možné. Pokiaľ sa už konfliktu nedá vyhnúť, postavte sa proti tomu čelom, skončite to rýchlo, vynaložte čo najmenej energie ako je možné a pokračujte vo svojej ceste. Podľa filozofie Wing Tzun je najjednoduchšia, najľahšia a najefektívnejšia cesta tou najlepšou cestou. "Vyhnúť sa fyzickej konfrontácii, ktorá nie je potrebná neznamená, že ste zbabelci, ale ukazuje pokoru," tvrdí Emin. "Na druhej strane, ak neexistuje iná voľba, konfliktu sa musíme postaviť čelom, kvôli možnému zraneniu Vašej osoby, Vašich milovaných. Toto zahŕňa aj moju Wing Tzun rodinu, ktorá je v súšasnosti vo viac ako 40 krajinách.“ Aj keď Emin trénoval veľa rozdielnych disciplín bojových umení, v dnešnej dobe zakladá svoju sebaobranu výhradne na Wing Tzun a Escrime. Cíti, že mu to pomáha naplniť jeho filozofiu o ukončení konfliktu rýchlo, použitím efektívnych a jednoduchých techník. Tento typ techník je značkou Wing Tzun. Emin priznáva: „Ja verím v použitie techník, ktoré fungujú najrýchlejšie ako je to možné a minimalizujú moje zranenia. Wing Tzun filozofia vraví: byť láskavý k Vašemu protivníkovi znamená byť krutý sám k sebe. Prečo byť láskavý a príjemný k niekomu, kto sa pokúša zraniť Vás alebo Vašich priateľov?

Tréning

Filozofia Wing Tzun zastáva spôsob reálneho tréningu. Emin cíti, že toto je jeden z najdôležitejších faktorov vo vývoji efektívnych sebaobranných techník. Aj keď Emin verí aj v ďalšie formy tréningu ako trénovanie na boxerskom vreci, aerobik atd..., domnieva sa však, že nič nemôže nahradiť realistický sparring (Lat Sao) a Wing Tzun Chi Sao cvičenia so skutočným partnerom. Emin zdôrazňuje, že tréning by sa mal stať pravidelnou záležitosťou pre každého, kto to s cvičením bojového umenia myslí vážne. „Môžete mať najlepšie techniky a najlepších inštruktorov, ale keď netrénujete pravidelne a realisticky, bude to nanič," Emin sám plní tréningový plán 4 hodiny denne.

Sifu Emin dnes

Emin je profesionálnym WT inštruktorom a behom uplynulých 25 rokov sa stal široko uznávaným pre svoje bojové schopnosti. Jeho semináre sa tešia veľkej popularite v Európe, ale aj v Spojených štátoch a Kanade. Bol jediný inštruktor v Európskej Wing Tsun Organizácii (EWTO), ktorý bol autorizovaný jeho Si-Fu Keith Kernspechtom k výuke Wing Tzun celosvetovo. Bol taktiež inštruktorom pre Americkú Wing Tzun Organizáciu (AWTO) a Škandinávsku Wing Tzun Organizáciu (Fínsko, Švédsko, Nórsko – SWTO) a svoj čas rozdeľoval medzi Amerikou a Európou. Trénoval aj príslušníkov elitných a armádnych zložiek zahrňujúcich tím FBI pre záchranu rukojemníkov (Hostage Rescue Team – HRT) a 4th Recon Battalion of the US Marine Corps (námorné vojsko USA). Emin Boztepe je držiteľom 6 praktického stupňa vo Wing Tzun (majster) a je tak držiteľom najvyššieho majstrovského stupňa v Amerike. V súčasnosti so svojím talentom pokračuje v šírení Wing Tzun medzinárodne prostredníctvom vlastnej organizácie EBMAS (Emin Boztepe Martial Arts System).